Home > Fotbal > Dinamo ajunge la a cincea înfrângere consecutivă

Dinamo ajunge la a cincea înfrângere consecutivă

viitorul-dinamo-liga-1

Viitorul Constanța a învins-o în această seară la Ovidiu pe Dinamo cu scorul de 2-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 10-a din Liga 1.

Dobrosavlevici a deschis scorul pentru gazde în minutul 53 cu o lovitură de cap după un corner executat de Mățan. După numai trei minute, Luckassen a făcut 2-0 cu un șut în diagonală din interiorul careului după ce a fost lansat excelent de Ganea. În minutul 64, Măgureanu speculează o greșeală mare a lui Ghiță, îi trimite în fața porții lui Valle care reduce din handicap.

Viitorul: Tordai – Dussaut, Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer – Casap (67′ Artean), Gaztanaga, Mățan (82′ Stoian) – Fernandez (66′ Boboc), Luckassen, Fernandes (55′ Ganea). Antrenor: Ruben Barrera;

Dinamo: Mejias – Sorescu, Puljic, Ehmann, Lopez – Gol (63′ Măgureanu), Anton (83′ Borcea) – Bani (55′ Camara), Valle, Garcia – Gueye (64′ Nemec). Antrenor: Cosmin Contra;

Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene;

Viitorul: 49′ De Nooijer, 87′ Ganea, 90+1′ Tordai, 90+3′ Dobrosavlevici;

Dinamo: 63′ Sorescu, 67′ Valle, 80′ Anton;

După această victorie, Viitorul se află pe locul 6 cu 16 puncte, în timp ce Dinamo este pe 15 cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplsare cu Academica Clinceni, iar Dinamo va primi vizita celor de la FC Voluntari.