Home > Fotbal > Gaz Metan se impune în deplasare la Arad

Gaz Metan se impune în deplasare la Arad

uta-gaz-metan-liga-1

Gaz Metan Mediaș a învins-o în această seară pe UTA la Arad cu scorul de 3-1 (2-1), în ultimul meci al etapei a 10-a din Liga 1.

Cardoso a deschis scorul în minutul 23, care a înscris din două încercări după ce a fost lansat excelent în adâncime. Deaconu a făcut 2-0 în minutul 32, executând perfect o lovitură liberă din marginea careului.

Vlad Morar a redus din diferență în minutul 37, șutul său de la 20 de metri fiind scăpat în poartă de Buzbuchi. În minutul 81, Cardoso a închis tabelala 3-1 după ce a finalizat cu siguranță, o lansare în adâncime a lui Francisco Junior.

UTA: Iacob – Bustea (87′ Tomozei), Erico , Benga, Roumpoulakou – Oroian (46′ Ursu), Roșu, Albu, Rusu – Morar (87′ Buhăcianu), Rus (46′ Ioniță). Antrenor: Laszlo Balint;

Gaz Metan: Buzbuchi – Butean, Larie, Matias de Sousa, Trif – Alceus, Da Silva Junior – Horșia (71′ Ciocan), Deaconu (71′ Chamed), Costea (22′ Ze Manuel, 88′ Valente) – Cardoso (87′ Baco). Antrenor: Jorge Almeida;

Andrei Moroiță – Mircea Grigoriu, Daniel Mitruță;

UTA: 20′ Rus, 30′ Albu, 45′ Oroian;

Gaz Metan: 13′ Horșia, 70′ Junior;

Cu această victorie, Gaz Metan urcă pe locul 9 cu 13 puncte , în timp ce UTA este pe 7 cu 14 puncte.

Etapa viitoare, UTA va juca în deplasare cu CFR, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la FCSB.