Home > Fotbal > FC Voluntari se impune clar în fața celor de la Poli Iași

FC Voluntari se impune clar în fața celor de la Poli Iași

FC-Voluntari-Poli-Iasi-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această după-amiază pe teren propriu pe Poli Iași, scor 4-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 10-a din Liga 1.

Achim a deschis scorul pentru gazde în minutul 5, după ce a reluat din cinci metri centrarea din lovitură liberă a lui Grădinaru. Lopez a făcut 2-0 în minutul 34 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Vlad.

Achim a dus scorul la 3-0 în minutul 52, reluând imparabil cu capul centrarea din corner a lui Grădinaru. Popa stabilit scorul final, 4-0, în minutul 58 cu un șut superb la vinclu din marginea careului.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Achim, Armaş, Vlad – Ricardinho (Borţoneanu ’69), De Lucas, Gheorghe (Eric ’77) – Lopez (Betancor ’62), Popa (Anderson ’77), Grădinaru (Mihai ’76). Antrenor Mihai Teja;

Poli Iasi: Bosz – Onea, Frăsinescu, Bexevanos, Buşu – Passaglia, Saizu (De Iriondo ‘2, Chacana ’46), Breeveld – Platini, Zajmovici (Mensah ’57), Vanzo. Antrenor Daniel Pancu;

Marius Avram – Mihai Marius Marica, Bogdan Gheorghe – Lucian Rusandu;

FC Voluntari: M. Lopez ’50. Anderson ‘81;

Poli Iasi: Breeveld ’39, Frăsinescu ’74, Platini ‘86;

Cu această victorie, FC Voluntari urcă pe 9 cu 13 puncte, în timp ce Poli Iași este pe 13 cu 9 puncte.

Etapa viitoare, ilfovenii vor juca în deplasare cu Dinamo, iar Poli Iași va primi vizita lui FC Argeș.