Home > Fotbal > Dinamo și Hermannstadt îsi împart punctele de Arena Națională

Dinamo și Hermannstadt îsi împart punctele de Arena Națională

dinamo-hermannstadt-liga-1

Dinamo și FC Hermannstadt au remizat în această seară pe National Arena, scor 1-1 (0-1), în ultimul meci al primei etape din Liga 1.

Jo Santos a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 33, după ce a preluat cu capul în careu o centrare a lui Petrescu pe care Crețu nu a putut să o respingă, și a șutat fără speranțe pentru Straton.

Sorescu a egalat în minutul 59 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Dâlbea asupra lui Popa.

Dinamo: Straton – Ehmann, Puljic, Bejan (46′ Popa) – Crețu, Răuță, Achim (83′ Grigore), Sin (90+2′ Mihaiu) – Sorescu, Neicuțescu (46′ Bani), Fabbrini. Antrenor: Gheorghe Mulțescu;

Hermannstadt: Figueiredo – Vodă (69′ Sintean), Scarlatache, Stoica, Bușu – Pires, Dâlbea – Iordache, Jo Santos, Buzan (22′ Petrescu) – Bălan (80′ Fortes). Antrenor: Ruben Albes;