Home > Fotbal > Victorie la limită pentru Voluntari în fața lui Gaz Metan

Victorie la limită pentru Voluntari în fața lui Gaz Metan

Voluntari-Gaz-Metan-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această seară pe teren propriu pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-1 (1-0), într-o partidă contând pentru prima etapă a Ligii 1.

Căpățână a deschis scorul pentru ilfoveni în minutul 12 dintr-un penalty dictat în urma unui fault a lui De Moura asupra lui Grădinaru. Ciocan a restabilit egalitatea în minutul 53 după ce a deviat în poartă centrarea lui Trif. Armaș a adus victoria Voluntariului în minutul 67, înscriind cu capul după o centrare excelentă a lui Eric.

Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Balaur, Armaș, Vlad – Căpățînă, Ricardinho (85′ Ilie), Gheorghe (74′ Bortoneanu) – Eric, Stoica (81′ Voinescu), Grădinaru. Antrenor: Mihai Teja;

Gaz Metan: Buzbuchi – Romeo (54′ Alceus), Larie, Popa, Trif – Droppa, Pambou – Sanoh (71′ Velisar), De Moura, Dogaru (46′ Ciocan) – Nițu (80′ Costea). Antrenor: Dusan Uhrin;

Andrei Chivulete – Mircea Orbuleț, Andrei Constantinescu;

Voluntari: 38′ Gheorghe, 52′ Stoica, 60′ Ricardinho;

Gaz Metan: 46′ Larie, 63′ Pambou, 64′ Sanoh;

După această victorie, FC Voluntari este momentan pe locul 4 în clasament, iar Gaz Metan pe locul 12.

Etapa viitoare, FC Voluntari va juca în deplasare cu UTA, iar Gaz Metan va primi vizita lui FC Argeș.