Home > Fotbal > UTA rezistă în deplasare la Viitorul la revenirea în Liga 1

UTA rezistă în deplasare la Viitorul la revenirea în Liga 1

viitorul-uta-liga-1

Viitorul și UTA au remizat în această după amiază la Ovidiu, scor 1-1 (1-1), într-o partidă din prima etapă a noi ediții de Liga 1.

Gabi Iancu a deschis scorul în minutul 43 pentru gazde după ce a transformat un penalty dictat în urma unui fault a lui Albu asupra lui Bodișteanu. După numai un minut, Buhăcianu a restabilit egalitatea pe tabelă, după ce a finalizat sigur o centrare în careu a lui Albu

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiță, De Nooijer – Matei (84′ Ciobanu), Artean, Bodișteanu (65′ Fernandez) – Iancu, Munteanu (72′ Ganea), Mățan. Antrenor: Ruben Barrera;

UTA: Moldovan – Tomozei (61′ Rrumbullaku), Benga, Ilie, Buștea – Tescan (46′ Ursu), Roșu (68′ Melinte), Albu, Buhăcianu – Ioniță (83′ Rus), Hora (68′ Morar). Antrenor: Laszlo Balint;