Home > Fotbal > Egal anost în prima partidă din play-off-ul ligii secunde

Egal anost în prima partidă din play-off-ul ligii secunde

fc-arges-turris-liga-2

Turris și FC Argeș au încheiat la egalitate la Măgurele, scor 0-0, în primul meci al play-off-ului ligii secunde.

A fost un meci destul de închis în care cele două echipe au fost mai mult preocupate să nu primească gol. Doar Turris a avut două șanse mai importante de a marca prin Adrian Voicu, însă de fiecare dată portarul oaspeților, Ducan, a fost la post.

De menționat că FC Argeș a jucat o repriză întreagă în 10 după eliminarea lui Panait care a avut o intrare tare la Serediuc în minutul 48.

După acest egal, Turris face 21 de puncte și urcă pe locul 2 în clasament, iar FC Argeș este pe 4 cu 20 de puncte.

Etapa viitoare, Turris va juca în deplasare cu UTA, iar FC Argeș va primi vizita celor de la CS Mioveni.

rapid-petrolul-liga-2
Rapid salvează un punct la Ploiești după ce a avut doi oameni eliminați, iar Petrolul a ratat trei penalty-uri