Home > Fotbal > Craiova învinge la Mediaș și trece pe primul loc în Liga 1

Craiova învinge la Mediaș și trece pe primul loc în Liga 1

craiova-medias-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-1 (1-1), în primul meci al etapei a 6-a din play-off-ul Ligii 1.

Roberto Romeo a deschis scorul în minutul 12 pentru gazde, cu un șut din interiorul careului după pasa excelentă primită de la Moura. Mihăilă a egalat în minutul 39, după ce a primit o senzațională pasă filtrantă de 50 de metri de la Cosic. Cicâldău a adus victoria oltenilor în minutul 54 trimițând în poartă din sase metri după un ricoseu favorabil.

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Constantin (37′ Nielsen), Larie, Velisar (87′ Popa) – Droppa, Chamed – Romeo (61′ Trif), Ciocan (86′ Avram), De Moura – Buș. Antrenor: Dusan Uhrin;

Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (81′ Vătăjelu), Acka, Bălașa, Bancu – Nistor (80′ Gustavo), Mateiu, Cicâldău – Ivan, Koljic, Mihăilă. Antrenor: Cristiano Bergodi;