Home > Fotbal > Egal în Bănie între Craiova și Viitorul

Egal în Bănie între Craiova și Viitorul

craiova-viitorul-liga-1

CS Universitatea Craiova și Viitorul au remizat în această seară pe „Ion Oblemenco”, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 18-a din Liga 1.

Papp a deschis scorul pentru gazde în minutul 45 cu o reluare spectaculoasă cu câlcăiul, după o centrare din corner a lui Cicâldău. Artean a restabilit egalitatea în minutul 47, cu o reluare spectaculoasă din plonjon cu capul după o centrare a lui Dussaut.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Constantin, Bancu – Nistor (82′ Căpățînă), Mateiu (46′ Bic), Cicâldău – Ofosu (75′ Vătăjelu), Mamut (46′ Ivan), Cîmpanu (46′ Bărbuț). Antrenor: Corneliu Papură;

Viitorul: Cojocaru – Benzar (46′ Dussaut), Mladen, Ghiță, Boboc – Matei (46′ Gaztanaga), Artean, Babunski (46′ Ciobanu)- Ely Fernandes (46′ Mățan), Luckassen, Ganea (68′ Pitu). Antrenor: Mircea Rednic;

Bîrsan Marcel – Ghinguleac Radu Adrian, Urzică Vladimir;

CS Universitatea Craiova: 8′ Mateiu, 78′ Nistor;

Viitorul: 71′ Boboc, 80′ Gaztanaga, 83′ Cojocaru;

După acest egal, Craiova rămâne pe locul 3 cu 35 de puncte, iar Viitorul este pe 7 cu 23 de puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Viitorul va primi vizita lui Sepsi Sf. Gheorghe.