Home > Fotbal > Victorie superbă obținută pe final de FC Argeș la Arad

Victorie superbă obținută pe final de FC Argeș la Arad

uta-fc-arges-liga-1

FC Argeș s-a impus în această seară la Arad cu UTA, scor 2-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 18-a din Liga 1.

Roger a deschis scorul pentru gazde în minutul 85 cu un voleu superb din interiorul careului. Palic a profitat de o eroare a apărării gazdelor și a egalat cu un șut din marginea careului în minutul 87. Deslandes a adus victoria lui FC Argeș în minutul 90 cu o lovitură de cap din trei metri după o centrare din lovitură liberă a lui Palic.

UTA : Iacob – Simo, Benga, Erico, Tomozei, Rusu (88′ Oroian), Modestas, Albu, Miculescu (59′ Rosu), Roger (88′ Rus), Hora (38′ Antal). Antrenor: Laszlo Balint;

FC ARGEȘ: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Mușat (67′ Șerbănica) – Meza Colli, Șerban – Drăghici, Maes (59′ Malele), Dumitru (67′ Grecu) – Mediop (77′ Palic). Antrenor: Mihai Ianovschi;

Flueran Viorel – Cerei Alexandru, Popescu Adrian;

UTA : 63′ Rrumbullaku, 78′ Rusu;

UTA : 56′ Benga;

După această victorie, FC Argeș urcă pe locul 12 cu 18 puncte, iar UTA este pe 9 cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, UTA va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita celor de la FCSB.