Home > Fotbal > Egal între Chindia și Sepsi cu oaspeții ratând un penalty

Egal între Chindia și Sepsi cu oaspeții ratând un penalty

Chindia Târgoviște și Sepsi Sf. Gheorghe s-au întâlnit în această seară la Ploiești într-un meci contând pentru etapa a 8-a a Ligii 1.
Înaintea etapei, Chindia era pe locul 13 cu 5 puncte, în timp ce Sepsi se afla pe 8 cu 10 puncte.
Chindia a început partida în următoarea formulă: Aioani – Martac, Piţian, Benga, Neciu – Neguţ, Bic, Mihai, Yameogo – Florea, Voduţ.
Sepsi a trimis pe teren următorul prim 11: Fejer – Kilyen, Barisic, Tincu, Ştefan – Carnat, Vaşvari, Dylan Flores, Andrezly – Safranko – Karanovic.
În minutul 37, Neguț centrează de pe dreapta, mingea capătă o traiectorie ciudată și lovește transversara porții lui Fejer. În minutul 45, Voduț recepționează o minge în careul advers, se întoarce, dar șutează peste poartă.
În minutul 47, Karanovic este faultat în careu de Leca și se dictează penalty. Karanovic execută însă slab, iar Aioani izbutește să apere. În minutul 66 Neciu trimite un șut-centrare, dar Fejer este la post și scoate de sub transversală.
Chindia și Sepsi remizează 0-0, iar ambele echipe îsi păstrează pozițiile în clasament.
Etapa viitoare, Chindia va întâlni în deplasare pe FC Botoșani, în timp ce Sepsi va juca pe teren propriu cu FC Hermannstadt.