Home > Fotbal > Real învinge cu emoții pe Levante la debutul lui Hazard pentru madrileni

Real învinge cu emoții pe Levante la debutul lui Hazard pentru madrileni

Eden Hazard și-a făcut debutul la Real Madrid, iar Karim Benzema a marcat de două ori într-o victorie în La Liga în fața lui Levante.
Hazard, transferat în vară de la Chelsea, și-a revenit dintr-o accidentare musculară și a intrat în minutul 60 la 3-1.
Real a condus cu 3-0, cu Benzema marcând cu o lovitură de cap și a fructificat o pasă excelentă a lui James Rodriguez. Casemiro a mărit avatanjul gazdelor.
Dar Borja Mayoral a marcat împotriva clubului care l-a crescut și apoi Gonzalo Melero a adus un final încins de partidă cu o lovitură de cap care l-a învins pe Thibaut Courtois .
Real a fost aproape să piardă pentru prima oară un avantaj de trei goluri în La Liga din 1946, dar lovitura de cap a lui Ruben Vezo din prelungiri a fost scoasă de Curtois cu un reflex de senzație, singura paradă a belgianului din joc.
Real învinge cu 3-2 și urcă pe locul 2, în timp ce Levante rămâne pentru moment pe locul 5.