Home > Fotbal > FC Botoșani și FC Voluntari termină la egalitate într-un duel pentru play-off

FC Botoșani și FC Voluntari termină la egalitate într-un duel pentru play-off

fc-botosani-fc-voluntari-liga-1

FC Botoșani și FC Voluntari au terminat în această seară la egalitate, scor 1-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Liga 1.

Rață a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 25 cu un lob peste portarul advers în urma unei mingi aruncate în careu de Lopes. Edjouma a restabilit egalitatea în minutul 49 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă din corner a lui Papa.

După acest egal. FC Botoșani acumulează 28 de puncte și se află pe locul 6 în clasament. FC Voluntari este pe 3 cu 29 de puncte.

Etapa viitoare, FC Botoșani va primi vizita celor de la Universitatea Craiova, iar FC Voluntari va juca în deplasare cu U Craiova 1948.

BOTOȘANI: Pap – Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni – Papa, Edjouma, Țigănașu – Kage, Ongenda, Roman. Antrenor: Marius Croitoru;

VOLUNTARI: Popa – Ricardinho, Tamaș, Meleke, Miranda – Rață, Droppa, Gheorghe – Costin, Nemec, Marcelo;