Home > Liga 1 > FC Botoșani, victorie fără probleme cu Academica Clinceni

FC Botoșani, victorie fără probleme cu Academica Clinceni

fc-botosani-clinceni-liga-1

FC Botoșani a învins-o în această seară pe Academica Clinceni cu scorul de 2-0 (1-0) într-o partidă contând pentru etapa a 26-a din Liga 1.

Papa a deschis scorul în minutul 7 pentru gazde cu un șut imparabil din centrul careului după ce Mailat i-a întors excelent mingea. Șeroni a dus scorul la 2-0 în minutul 87, finalizând cu latul din trei metri centrarea perfectă din corner a lui Roman.

Cu această victorie, FC Botoșani acumulează 44 de puncte și urcă pe locul 3 în clasament. Clinceni este ultima cu 11 puncte.

Etapa viitoare, FC Botoșani va juca în deplasare cu Chindia Târgoviște, iar Academica Clinceni va primi vizita celor de la CS Universitatea Craiova.

FC Botoșani: Pap – Haruț, Dawa, Șeroni, Neciu – Papa, Dican, Florescu – Mailat, M. Roman II, Jaja Silva. Antrenor: Marius Croitoru;

Clinceni: Ureche – Cmovs, C. Ion, Gogov – Rufati, Tsvetkov, Corinus, Holzmann – R. Ion, Plazibat, Alghou. Antrenor: Daniel Popescu;