Home > Fotbal > FC Voluntari furnizează surpriza și învinge pe FCSB

FC Voluntari furnizează surpriza și învinge pe FCSB

voluntari-fcsb-liga-1

FC Voluntari s-a impus în această seară pe stadionul „Anghel Iordănescu” cu scorul de 2-1 (1-0) în fața celor de la FCSB într-o partidă contând pentru etapa a 3-a din Liga 1.

Mailat a deschis scorul în minutul 29 pentru ilfoveni, după ce a reluat din câțiva metri o minge trimisă Gheorghe după un contraatac al gazdelor. Ricardinho a făcut 2-0 în minutul 65 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Eric. Denis Man a redus din diferență în minutul 86, după o centrare a lui Moruțan.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Armaș, Balaur, Costin – Gheorghe, Căpățînă, Eric (De Lucas 72′)- Grădinaru (84′ Achim), Ricardinho (76′ Bortoneanu), Mailat (83′ Voinescu). Antrenor: Mihai Teja;

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea (Moruțan 69′), Miron, Briceag (46′ Panțîru) – Popescu, Vînă (46′ Olaru), Tănase – Man, Buș (46′ Buziuc ), Coman. Antrenor: Toni Petrea;

Horia Mladinovici – Valentin Avram , George Florin Neacșu;

FC Voluntari: 45′ Costin;

FCSB:

După această victorie, FC Voluntari urcă pe pe locul 2 cu 7 puncte, în timp ce FCSB este pe 3 cu 6 puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari vor juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita celor de la FC Argeș