Home > Fotbal > Egal dramatic scos de Sepsi la Giurgiu

Egal dramatic scos de Sepsi la Giurgiu

astra-sepsi-liga-1

Astra Giurgiu și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate în această seară pe Stadionul „Marin Anastasovici” scor 2-2 (1-1), într-o partidă contând pentru etapa a treia din Liga 1.

Valentin Gheorghe a deschis scorul în minutul 15, după ce a reluat excelent cu capul o centrare a lui David Bruno. Bouhenna a restabilit egalitatea în minutul 24, când rămas liber în careu l-a executat pe Lazar.

Același Valetin Gheorghe a reușit dubla în minutul 48 după o acțiune personală finalizată cu un șut la colțul scurt. La ultima fază a meciului, Sepsi a reușit egalarea prin Safranko, care scăpat liber în careu, a trimis în plasă o minge aruncată în careu de Golofca.

Astra : Lazar – David Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Şerban (Seto ’15), Crepulja, Moise (Balaure ’81) – Gheorghe, Alibec (Găman ‘90), Răduţ. Antrenor: Bogdan Andone;

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Ştefan – Aganovic (Safranko ’60), Fofana (Kovacs ’80), Purece (Achahbar ’80) – Golofca, Carnat (Ştefănescu ’60), N. Mitrea (Nouvier ‘9). Antrenor: Leo Grozavu;

Iulian Călin – Mircea Orbuleţ, Bogdan Gheorghe – Cătălin Popa;

Astra : Răduţ ’70, Grahovac ’79, Radunovic ’82, V. Gheorghe ’85;

Sepsi: Aganovic ’45;

Astra : V. Gheorghe ‘86;

După acest egal, Astra rămâne ultima cu un singur punct, iar Sepsi este pe 13 cu 2 puncte.

Etapa viitoare, Astra va primi vizita celor de la CFR, iar Sepsi va juca acasă cu Viitorul.