Home > Liga 1 > FC Voluntari, victorie spectaculoasă cu Sepsi

FC Voluntari, victorie spectaculoasă cu Sepsi

fc-voluntari-sepsi-liga-1

FC Voluntari a învins-o în această seară pe teren propriu pe Sepsi Sf. Gheorghe cu scorul de 3-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 27-a din Liga 1.

Budescu a deschis scorul în minutul 23 cu o lovitură de cap din trei metri după o centrare excelentă a lui Rață.

Covășnenii au egalat în mintutul 63 prin Aganovic care a marcat cu capul dintr-un corner executat de Fulop.

Budescu a reușit dubla în minutul 80 dintr-o lovitură de pedeapsă. Penalty-ul a fost dictat după un hent în careu al lui Tudorie.

Tavares a închis tabela în minutul 89 la 3-1, înscriind cu capul de pe linia porții la mingea respinsă de Niczuly la reluarea lui Meleke.

Cu această victorie, FC Voluntari a urcat pe locul 3 cu 46 de puncte. Sepsi este pe 10 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Sepsi va primi vizita campioanei CFR.

FC VOLUNTARI: Popa – Briceag, Armaș, Tamaș, Ciobotariu – Droppa, Ricardinho – Ion Gheorghe, Budescu, Rață – Nemec. Antrenor: Liviu Ciobotariu;

SEPSI OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Ashkovski, Aganovic, Tincu, Bărbuț – Tudorie, Golofca. Antrenor: Cristiano Bergodi;