Home > Liga 1 > FCSB îsi ia revanșa în fața celor de la Farul

FCSB a învins-o în această seară pe National Arena pe Farul cu scorul de 2-0 (0-0) în ultima partidă a primei etape a play-off-ului Ligii 1.

Edjouma a deschis scorul în minutul 67 după ce a împins cu capul din câțiva metri mingea respinsă de Aioani la șutul Octavian Popescu. Acesta s-a transformat în marcator în minutul 84, finalizând din interiorul careului mingea primită de la Șut.

Cu această victorie, FCSB acumulează 34 de puncte și se menține pe locul 2 în clasament. Farul este pe 4 cu 24 de puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Farul va primi vizita celor de la CFR Cluj.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Edjouma (76′ Șut), Tănase – Cordea (46′ Gheorghe), Mamut (46′ Coman) , Popescu (84′ Oaidă). Antrenor: Toni Petrea;

FARUL: Aioani – Boboc, Larie, Mladen, De Nooijer – Grameni (67′ Purece), Artean, Radaslavescu (83′ Sârbu) – Moldoveanu (67′ Petre), Betancor (83′ Salli), Ciobanu (46′ Dussaut) . Antrenor: Gheorghe Hagi;

Lucian Rusandu – A1: Daniel Mitruți, A2: Ciprian Danșa;

FCSB: 30′ Tănase, 38′ Olaru, 77′ Popescu;

FARUL: 24′ Larie, 75′ Purece, 77′ Dussaut;

FARUL: 79′ Dussaut;