Home > Fotbal > FCSB remizează cu Sepsi la debutul lui Edi Iordănescu

FCSB remizează cu Sepsi la debutul lui Edi Iordănescu

FCSB-SEPSI-LIGA-1

FCSB și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat în această seară pe National Arena, scor 1-1 (0-1) în ultima partidă a etapei a 6-a din Liga 1.

Aganovic a deschis scorul în minutul 36 pentru oaspeți executând perfect o lovitură liberă de la 20 de metri. Tănase a restabilit egalitatea în minutul 58 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Cristea. Vlad a apărat un penalty executat de Bogdan Mitrea în minutul 66.

FCSB: Vlad – Crețu, Vinicius, Cristea, Radunovic – Oc. Popescu, Ov. Popescu (85′ Perianu), Olaru – Cordea (85′ Stoica), Tănase, Coman (71′ Mamut). Antrenor: Edi Iordănescu;

SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Tamas – Aganovic (78′ Askovski), Fofana (56′ Tincu), Păun – Golofca (78′ Gonzalez), Bojic (46′ Chunchukov), Ștefănescu. Antrenor: Leo Grozavu;

Horațiu Feșnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei;

FCSB: 10′ Popescu, 73′ Crețu;

SEPSI: 54′ Ninaj, 64′ Păun, 68′ Ștefănescu:

După acest egal, FCSB acumulează 9 puncte și urcă pe locul 6 în clasament. Sepsi este pe 13 cu 5 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu CFR, iar Sepsi va primi vizita celor de la FC Botoșani.

Sepsi produce surpriza și o învinge în deplasare pe FCSB
toni-petrea-fcsb-sepsi
Toni Petrea: „Ne putem declara mulțumiți de ceea ce am realizat în acest tur de campionat”