Home > Fotbal > Fotbal | Dinamo urcă pe primul loc în play-out după meciul de la Chiajna

Fotbal | Dinamo urcă pe primul loc în play-out după meciul de la Chiajna

Concordia Chiajna și Dinamo s-au întâlnit în această seară în etapa a 11-a din play-out.

Înaintea etapei, Chiajna se afla pe ultimul loc al clasamentului. Dinamo era pe 8, la un punct de locul 7, Gaz Metan.

Chiajna a început partida în următoarea componență: Râmniceanu – Bărboianu, Meira, Cadamuro, Radu(73′ Stănică) – Grădinaru, Ropotan ( 77′ Guessan), Ivanovici – Bawab, Moussa, Nivaldo( 63′ Cristescu).

Mircea Rednic a început meciul cu următorul prim 11 : Mandanda – Dussaut, Klimavicius, Ciobotariu, Grigore – Zenke, N’Diaye, Nistor, Jaadi(Papazoglou) Papazoglou -Popa( 63′ Christovao), Montini ( 71′ Jaadi).

În minul 17, Jaadi prinde un șut bun de la marginea careului, însă Râmniceanu intervine sigur. În minutul 39, Popa recuperează o minge, după o cadere a lui Cadamuro, pătrunde în careu, însă este blocat în momentul șutului. La pauză, s-a intrat cu scor alb.

În minutul 60, Nistor îi pasează excelent de la partea dreaptă lui Montini, iar atacantul italian, înscrie elegant la colțul scurt. În minutul 75, Reda Jaadi scapă spre spoartă și îl execută pe portarul gazdelor cu un șut la colțul scurt.

Dinamo învinge pe Concordia cu 2-0 și urcă pe primul loc în play-out cu două puncte peste Gaz Metan. Chiajna rămâne pe ultima poziție a clasamentului.

Etapa viitoare, Chiajna se va deplasa la Călărași, în timp ce Dinamo va primi vizita celor de la Poli Iași.