Home > Fotbal > Fotbal | Victorie amară pentru Fcsb în fața Cfr-ului

Fotbal | Victorie amară pentru Fcsb în fața Cfr-ului

Fcsb și Cfr Cluj s-au întălnit pe National Arena în ultima etapa a play-off-ului ligii 1.

Meciul conta doar pentru palmares, Cfr fiind deja campioană, iar Fcsb nemaiputând să piardă locul 2.

Fcsb a început partida în următoarea formulă: Vlad – Benzar, Cristea, Bălașa, Morais – Nedelcu, Teixeira – Man, Tănase – Coman – Hora

Dan Petrescu a început cu următorul prim 11: Arlauskis – Cr.Manea, A. Mureșan, Boli, Peteleu – Maleș, Hoban, Djokovic – Costache, Omrani, Păun ( 75′ Chițu).

Cfr începe meciul în forță, iar în minutul 3 Djokovic prinde un șut puternic de la 20 de metri, însă Vlad intervine excepțional. În minutul 15, Boli reia cu capul, dar mingea întâlneste transversala. Vlad se face din nou remarcat în minutul 28, intervenind fantastic în fața lui Omrani. La pauză s-a intrat cu scor alb.

În minutul 48, Males îl faultează în careu pe Man și se dictează penalty. Hora trage însă în transversală. În minutul 53, Teixeira are o reluare extraordinară din foarfecă, care se duce în vinclul porții Cfr-ului. În minutul 71, Morais șutează de la marginea careului, dar Arlauskis are un reflex incredibil.

Fcsb se impune cu 1-0 în fața Cfr-ului și termină campionatul la 2 puncte în spatele clujenilor.