Home > Fotbal > Hagi și Stanciu au fost titulari pentru echipele lor în această seară de Champions League

Ianis Hagi a fost pentru prima dată într-o partidă de Uefa Champions League în această seară în partida Genk – Napoli încheiată 0-0.

Internaționalul român a avut o șansă de a marca în minutul 49 când a reluat cu capul peste din 10 metri o centrare a lui Hrosovski.

Hagi a fost schimbat în minutul doi de prelungiri.

Nicușor Stanciu a fost și el titular în partida pierdută de Slavia Praga pe teren propriu contra celor de la Borussia Dortmund, scor 0-2.

În minutul 24, românul a fost aproape să îl surprindă pe portarul Burki executând direct pe poarta o lovitură liberă de pe partea stângă, însă portarul oaspeților a reușit în ultima clipă să respingă de lângă bară.

Stanciu a ieșit de pe teren în minutul 83.