Home > Exclusiv > Handbal | Dinamo continuă fără greșeală drumul spre finală după deplasarea de la Focșani | Declarații în EXCLUSIVITATE

Csm Focșani și Dinamo s-au întâlnit în această seară în etapa a 4-a a grupei B a play-out-ului.

Înaintea etapei Dinamo avea un avans de 5 puncte peste ocupanta locului 2 Potaissa Turda, în timp ce Focșani se afla pe ultimul loc cu 0 puncte.

Cu toate acestea Focșaniul a început mai bine partida, iar în minutul 9 au luat un avans de 2 goluri, 5-3. Dinamo a revenit și a egalat la 7 în minutul 15. Focșaniul a continuat să joace foarte bine și a pus din nou 2 goluri peste bucureșteni, avantaj cu care au intrat și la pauză, 12-10.

Campionii au ieșit mult mai montați de la cabine și au reușit să pună 5 goluri peste adversari, 18-13 în minutul 39. Gazdele au început să reducă din diferență, iar în minutul 48 veniseră la 18-20. Această diferență a fost menținută până în finalul meciului, când cei de la Focșani au reușit să vină la doar un gol, însă nu au mai avut timp să egaleze.

Dinamo învinge la Focșani, scor 25-24 și se menține pe primul loc la 5 puncte de Potaissa Turda, în timp ce focșaniul rămâne pe 4.

Pentru Focșani au înscris: Miroiu (5 goluri), Țutu(4), Eros (3), Hrimiuc (3), Ragea (3), Sladic (3), Mocanu (1), Pătru (1), Rață (1).

Pentru Dinamo au punctat: Șandru (6 goluri), Negru (5), Bannour (3), Komogorov (3), Kuduz (3), Szasz (2), Gavriloaia (2), Allouini (1).

Pentru Focșani urmează meciul în deplasare contra stelei de Duminică, în timp ce Dinamo va juca în aceeași zi la Turda.

După partidă, Mihai Miroiu de la Focșani și Nicu Negru de la Dinamo ne-au oferit declarații în Exclusiviate despre partidă: