Home > Fotbal > Ianis Hagi, gol pentru Rangers! Reușită după mai bine de două luni

Ianis Hagi, gol pentru Rangers! Reușită după mai bine de două luni

Ianis Hagi (23 de ani) a deschis scorul pentru Rangers în partida cu Aberdeen din etapa cu numărul 21 în prima ligă din Scoția. Reușita a venit după ce în debutul confruntării a fost avertizat cu cartonaș galben.

Internaționalul român și-a trecut numele pe tabelă grație reușitei din minutul 20, după ce a reluat din interiorul careului o centrare primită de la Ryan Kent.

Hagi, gol pentru Rangers

Ianis a punctat după o pauză de mai bine de două luni, precedenta sa reușită fiind izbutită pe 4 noiembrie 2021, în egalul 1-1 cu Brondby din grupele Europa League.

Acesta este cel de-al doilea gol marcat în campionat de Hagi în actualul sezon competițional, după cel din partida cu Livingston, din prima rundă.