Home > Fotbal > Inter Milano se încurcă în deplasarea de la Lecce

Inter Milano se încurcă în deplasarea de la Lecce

Inter Milano a remizat 1-1, în deplasare la Lecce , Duminică, pierzând puncte pentru a doua etapă la rând.

Rezerva lui Inter, Alessandro Bastoni, a deschis scorul în doua repriză, la patru minute după ce a intrat , însă Lecce restabilit repede egalitatea prin capitanul Marco Mancosu.

Marcelo Brozovic a lovit bara pentru Inter în prima repriză, dar Lecce, care înaintea meciului avea înfrăngeri consecutive și fără victorie acasă tot sezonul, a avut șansa victoriei pe final, când lovitura liberă a lui Filippo Falco a lovit bara.

Trupa lui Antonio Conte, care a terminat 1-1 cu Atalanta, Sâmbăta trecută, se află pe locul doi și un punct în spatele liderului Juventus, dar vor ajunge la patru puncte distanță dacă campionii vor învinge Parma în această seară.

Lecce rămâne pe locul 17 cu 16 puncte, cu unul deasupra zonei de retrogradare.

Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”