Home > Tenis > Irina Begu campioană la turneul ITF de la Indian Wells

Irina Begu campioană la turneul ITF de la Indian Wells

Irina Begu, nr. 104 WTA, a câstigat în această seară turneul ITF W125 de la Indian Wells. Sportiva noastră a învins-o în finală pe japoneza Misaki Doi, scor 6-3, 6-3, după o oră și 26 de minute de joc.

După acest succes, Irina va urcă până pe locul 81 mondial începând de mâine.

Este al doilea turneu ITF câstigat de Begu în acest an, după cel din Egypt, pe care și l-a adjudecat la mijlocul lunii Februarie.

belinda-bencic-charleston
Belinda Bencic s-a impus la Charleston
Organizatorii au anunțat ora de start a partidei Simona Halep – Iga Świątek. Cum a prefațat Simona super partida din semifinalele de la Indian Wells
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells și a dezvăluit din secretele jocului său în acest turneu: ,,Joc cel mai bun tenis al meu aici, deoarece îmi plac condițiile și azi, cu siguranță, nu a fost un meci ușor”