Home > Tenis > Irina Begu în sferturi la Brd Bucharest Open

Irina Begu în sferturi la Brd Bucharest Open

Irina Begu, nr. 112 WTA, a întâlnit-o în această după amiază în turul II la Brd Bucharest Open pe Kaja Juvan, nr. 111 WTA.
În primele două game-uri ale meciului cele două jucătoare și-au făcut serviciul. Au urmat apoi 4 game-uri în care cele două au făcut schimb de break-uri. Dupa ce au reușit fiecare să îsi mai facă cate o dată servicul, Irina a izbutit un break la 4-4, pe care l-a și convertit cu serviciul închizînd pimul set, 6-4.
În cel de al doilea set, slovena a început mai bine și s-a distanțat la 2-0. Begu a revenit însă imediat și a egalat la 2. Apoi cele două au izbutit să îsi mai facă fiecare câte o dată serviciul până la 3-3. De acolo Irina a preluat complet controlul partidei și a izbutit trei game-uri consecutive cu care a câstigat și cel de al doilea set 6-3.
Irina Begu o învinge pe Kaja Juvan, scor 6-4, 6-3 într-o oră și 30 de minute și se califică în sferturile de finală de la Brd Bucharest Open.
Acolo ea o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Laura Siegemund și Lara Arruabarrena.
sorana-cirstea-optimi-indian-wells
Sorana Cîrstea, în optimi la Indian Wells
Sankt Petersburg WTA 500 | Irina Begu obține prima victorie a carierei `împotriva Petrei Kvitova