Home > Fotbal > Leverkusen învinge clar la Glasgow și este aproape calificată în sferturile Europa League

Formația lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers, a pierdut în această seară, scor 1-3 pe teren propriu contra nemților de la Bayer Leverkusen, în prima manșă a confruntării din optimile Europa League.

Kai Havertz a deschis scorul în minutul 37 după un penalty dictat cu ajutorul VAR. Charles Aranguiz a dublat avantajul oaspeților în minutul 67. George Edmundson le-a readus pe gazde în joc cu un gol înscris în minutul 75. Leon Bailey a închis tabela la 1-3 în minutul 88.

Ianis Hagi a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 68, însă nu a putut schimba soarta meciului.

Returul va avea loc pe 19 Martie în Germania cu începere de la ora 22.

Rangers îi caută înlocuitor lui Ianis Hagi și a pus ochii pe Olimpiu Moruțan
Ilie Dumitrescu, despre starea de sănătate a lui Ianis Hagi: „Era foarte puternic mental”
Ianis Hagi, gol pentru Rangers! Reușită după mai bine de două luni
Man United o zdrobește pe LASK Linz și este ca și califică în sferturile Europa League