Home > Fotbal > Man United o zdrobește pe LASK Linz și este ca și califică în sferturile Europa League

Manchester United a demolat-o cu scorul de 5-0 în deplasare pe LASK Linz în prima manșă a confruntării din optimile Europa League.

Odion Ighalo a deschis scorul pentru United în minutul 28. Daniel James a dublat avantajul oaspeților în minutul 58. Juan Mata a făcut 3-0 în minutul 82. Mason Greenwood și Andreas Pereira au stabilit scorul final prin două reușite în prelungirile partidei.

Cu această victorie, Manchester este practic calificată, partida retur contând doar pentru palmares.

Returul va avea loc joia viitoare de la ora 22 la Manchester.

tragere-sferturi-champions-league
S-au tras la sorți meciurile din sferturile Champions League
Leverkusen învinge clar la Glasgow și este aproape calificată în sferturile Europa League