Home > Fotbal > Liverpool egalează recordul de victorii consecutive acasă a lui Manchester City

Liverpool egalează recordul de victorii consecutive acasă a lui Manchester City

Liverpool a egalat recordul lui Manchester City de 20 de victorii consecutive acasă în Premier League cu o victorie fără probleme asupra lui Southampton pe Anfield.
Alex Oxlade-Chamberlain a deschis scorul abia după pauză, cel de-al doilea său gol în tot atâtea meciuri în campionat.
Jordan Henderson, a marcat pentru 2-0 după o oră de joc, finalizând cu calm după ce a fost servit perfect de Roberto Firmino.
Henderson i-a trimis apoi excelent lui Mohamed Salah pentru al treilea gol al lui Liverpool, iar atacantul din Egipt a marcat un al patrulea gol în ultimul minut de joc .
Scorul a fost dur oaspeți, care au jucat de la egal la egal cu Liverpool în cea mai mare parte a primei ore de joc. Danny Ings a fost aproape să înscrie în prima repriză, iar Shane Long a fost de asemenea blocat de portarul lui Liverpool, Alisson.
Victoria extinde seria invincibilă a lui Liverpool în campionat la 42 de partide, iar acum se află la 22 de puncte distanță în fruntea clasamentului .
A fost prima înfrângere a lui Southampton în cinci jocuri și au ajuns pe locul 11.
Real Madrid, regina Europei!
Manchester City a câștigat titlul de campioană după o revenire senzațională cu Aston Villa
rooney-despre-ronaldo
Rooney: „Transferul lui Ronaldo nu a funcționat și United are nevoie de jucători mai tineri”