Home > Fotbal > Liverpool o surclasează pe nou promovata Norwich în primul meci al sezonului din Premier League

Liverpool i-a administrat nou-promovatei Norwich o revenire dură în Premier League, învingându-i cu 4-1 în partida de deschidere a sezonului 2019-20.
Gazdele au condus cu 4-0 la pauză, Grant Hanley oferind roșilor un avantaj încă din startul meciului, când a marcat în propria poartă.
Atacantul gazdelor Mohamed Salah a înscris cel de al doilea gol, ca mai apoi să fie urmat de Virgil van Dijk și Divock Origi, ambii înscriind cu capul.
Teemu Pukki a marcat pentru Norwich, iar Marco Stiepermann și Todd Cantweli au fost aproape să reducă din handicap .
Liverpool vicecampioana de anul trecut, a suferit o pierdere importantă când portarul Alisson a trebut să fie schimbat în minutul 38, accidentându-se la picior după o degajare..
Real Madrid, regina Europei!
Manchester City a câștigat titlul de campioană după o revenire senzațională cu Aston Villa
rooney-despre-ronaldo
Rooney: „Transferul lui Ronaldo nu a funcționat și United are nevoie de jucători mai tineri”