Home > Fotbal > Rapid obține prima victorie din Liga a doua

Rapid obține prima victorie din Liga a doua

Rapid și Concordia Chiajna s-au întâlnit în această după-amiază în etapa a doua a ligii a doua.
În prima etapă, Rapid a remizat 0-0 cu Farul, în timp ce Concordia a învins cu 1-0 pe Daco Getica.
Daniel Pancu a trimis pe teren următoarea formulă: Drăghia – Voicu, Manole, Mallo, Demici – Lazăr, Jorza, Sefer – Labeau, Drăghiceanu, Hlistei.
Concordia Chiajna a început în următorul prim 11: Greab – Paliu, Albu, Dobrosavlevici, Fota – Bărbulescu, Ion, Ciucureanu – Ivanovici, Bari, Neagu.
În minutul 7, Albu prinde un șut excelent de la 25 de metri care nu îi lasă nicio șansă lui Drăghia. În minutul 16, Labeau este faultat în careu și se dictează penalty. Hlistei a transformat fără probleme. În minutul 23, Sefer ia o acțiune pe cont propriu, intră în careu, driblează doi adversari și îi pasează perfect lui Hlistei care îndeplinește o simplă formalitate. În minutul 32, Drăghicheanu șutează din interiorul careului, Greab respinge în față, iar Vlada pe faza marchează pentru 3-1.
În minutul 46, Drăghiceanu a prins un șut puternic de la 20 de metri, însă balonul a întâlnit transversala. În minutul 55, Greab a respins în față mingea șutată de Sefer, însă acesta s-a revanșat blocând șutul lui Drăghiceanu din 5 metri. Mingea a ajuns apoi la Jorja care a șutat de la 20 de metri în stâlpul din dreapta.
Rapid învinge Concordia Chiajna cu 3-1, acumulează 4 puncte și urcă temporar pe locul trei al clasamentului. De partea cealaltă, Concordia rămâne cu 3 puncte.
Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu Turris Turnu Măgurele, în timp ce Chiajna va primi vizita celor de la Farul Constanța.