Home > Fotbal > Florin Andone a marcat pentru Brighton la prima atingere de balon. Vezi video cu reușita românului

Atacantul lui Brighton, Florin Andone, a început sezonul din Premier League cum nu se putea mai bine.
Internaționalul român a fost rezervă în meciul din deplasarea de la Walford și a intrat pe teren în minutul 64 la scorul de 1-0 pentru echiăa sa. La numai un minut după, Andone a fost omul potrivit la locul potrivit. A venit la finalizare la marginea careului mic și a finalizat cu gol centrarea colegului său Davy Propper.
Brighton s-a impus în final cu 0-3.
Florin Andone este cotat de transfermarkt.de la 6 milioane de euro.
Mai jos puteti vedea golul marcat de român.
rooney-despre-ronaldo
Rooney: „Transferul lui Ronaldo nu a funcționat și United are nevoie de jucători mai tineri”