Home > Fotbal > Messi aduce victoria Barcelonei în derby-ul cu Atletico

Messi aduce victoria Barcelonei în derby-ul cu Atletico

Lionel Messi a marcat un gol superb al victoriei pe final, iar campiona Barcelona a învins Atletico Madrid revenind vârful La Liga.
Messi șutat fără speranțe pentru Jan Oblak de la marginea careului, cu patru minute rămase până la final înscriind cel de-al 11-lea gol al său în 10 jocuri.
Marc-Andre ter Stegen avusese anterior două salvări magnifice oprindu-i pe Mario Hermoso și Alvaro Morata .
Barcelona urcă de pe locul trei deasupra lui Real Madrid, la egalitate de puncte dar cu golaveraj mai bun.
Realul lui Zinedine Zidane a învins pe Alaves cu 2-1 Sâmbătă, în timp ce Sevilla – cu doar un punct în spate – a învins-o pe Leganes cu 1-0 pentru a ocupa temporar al doilea loc .
Coutinho părăsește Barcelona. Unde poate ajunge internaționalul brazilian
Atletico Madrid revine fantastic pe Anfield și merge în sferturile Champions League