Home > Tenis > Mihaela Buzărnescu în semifinala la Hiroshima

Mihaela Buzărnescu în semifinala la Hiroshima

Mihaela Buzărnescu, nr.125 WTA a întâlnit-o în această dimineața pe Alison Van Uytvank, nr 63 WTA, în sferturile turneului de la Hiroshima.
Belgianca a început mai bine partida și a condus cu 2-0 după primele două game-uri. Românca a replicat însă cu patru game-uri consecutive. Până la finalul setului s-a mers cu serviciul, astfel ca Buzărnescu și-a trecut în cont primul act cu 6-4.
În setul doi Mihaela a făcut break în game-ul al treilea, pe care însă nu l-a confirmat cu serviciul decât două game-uri și s-a văzut egalată la 4. La 5-5, sportiva noastră face un nou break, pe care îl confirmă cu serviciul și închide setul secund cu 7-5.
Mihaela Buzărnescu o învinge pe Alison Van Uytvank, scor 6-4, 7-5, într-o oră și 50 de minute și se califică în semifinalele turneului de la Hiroshima.
În penultimul act ea va da peste reprezentanta gazdelor, Nao Hibino.