Home > Fotbal > Mihai Iosif: „Trebuie să mergem înainte!”

Mihai Iosif: „Trebuie să mergem înainte!”

Rapid București a pierdut cu scorul de 0-2 deplasarea de la Ovidiu, cu Farul Constanța. Tehnicianul giuleștenilor, Mihai Iosif, este îngrijorat de accidentările din lot care i-au dat planurile peste cap, așa cum a declarat la flash-interviul oferit la finalul partidei pentru Digi Sport:

În primul rând, accidentările mă îngrijorează, au ieșit patru jucători accidentați. Nu pot să spun că mi-a plăcut ceva în seara asta. La Alex Ioniță e o recidivă… când am întrebat, toată lumea a spus că e în regulă. Nu îmi reproșez ceva, am întrebat pe toată lumea, inclusiv pe el, toată lumea și-a asumat, inclusiv el. Din punct de vedere medical, nu pot să-mi dau cu părerea. Dragoș (Grigore) e în drum spre București. Nu știu care e situația lui Ioniță, Hlistei, Junior (Morais). Tot ce am pregătit într-o săptămână a trebuit să se schimbe după 18 minute, când am făcut schimbările.

Antrenorul Rapidului s-a arătat foarte dezamăgit de prestația echipei sale și speră ca acest duș rece să îi capaciteze pe băieți pentru următoarele partide:

„Jocul nostru a fost slab, ce să spun… poate am jucat bine în primele 15 minute din fiecare repriză, dar nu am meritat în seara asta altceva decât zero. Nu știu, criză e un cuvânt prea mare. E tristețe, sper să ne capacităm ca să ne redresăm. Nu suntem în cea mai bună perioadă.”

Miță Iosif afirmă că echipa sa nu are un obiectiv stabilit pentru următoarele partide, urmând să ia fiecare meci în parte:

„Nu simt că e o problemă de pregătire fizică, știu ce am făcut și nu văd. Nu avem un obiectiv pentru următoarele trei meciuri. Putem obține maximum sau nimic, luăm fiecare meci în parte. Acum mă gândesc doar la un “11” pe care să-l pot alinia. De când am venit la Rapid, a fost grea misiunea, e un club cu greutate. Trebuie să mergem înainte!”