Home > Fotbal > Monterrey învinge pe Al Hillal în Finala mică a Campionatului Mondial al Cluburilor

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, Al Hilal a pierdut  în această seară Finala Mica a Campionatului Mondial al Cluburilor ce se desfăsoară în Qatar. Câstigătoarea Ligii Campionilor Asiei a fost învinsă la penalty-uri de mexicanii de la Monterrey, după ce în timpul regulamentar scorul a fost 2-2.
Meciul  a început excelent pentru echipa lui Lucescu Jr. care a deschis scorul în minutul 35 prin Eduardo.
Mexicanii au întors scorul după pauză prin golurile marcate de Gonzales și Meza în minutele 55 și 60. Al Hilal a egalat prin Gomis în minutul 66.
După terminarea timpului regulamentar de joc s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, unde mexicanii s-au impus cu scorul de 4-3.
Monterrey termină pe locul 3 la Campionatul Mondial al Cluburilor, în timp ce formația lui Răzvan Lucescu se clasează pe 4.
Liverpool a câstigat campionatul mondial al cluburilor
Liverpool se califică cu emoții în Finala Campionatului Mondial al Cluburilor
Răzvan Lucescu a ratat calificarea în finala Campionatului Mondial al Cluburilor
Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial al Clubulurilor