Home > Fotbal > Răzvan Lucescu a ratat calificarea în finala Campionatului Mondial al Cluburilor

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, Al Hilal a ratat în această seară calificarea în Finala Campionatului Mondial al Cluburilor ce se desfăsoară în Qatar.
Câstigătoarea Ligii Campionilor Asiei a fost învinsă în Semifinale de brazilienii de la Flamengo, cu scorul de 3-1.
Semifinala a început excelent pentru echipa lui Lucescu Jr. care a deschis scorul în minutul 18 prin Salem Al Dawsari.
După pauză însă câstigătoarea Copei Libertadores a ieșit mult mai montată iar în minutul 49 au egalat prin Giorgian De Arrascaeta. În minutul 78, Bruno Henrique a adus-o pe Flamengo în avantaj, ca în minutul 82, autogolul lui Ali Albulayhi să concretizeze victoria brazilienilor.
Adversara lui Flamengo din finală se va decide mâine din câstigătoarea celeilalte Semifinale dintre Liverpool și Monterrey ce va avea loc la ora 19 și 30 de minute.
Liverpool a câstigat campionatul mondial al cluburilor
Monterrey învinge pe Al Hillal în Finala mică a Campionatului Mondial al Cluburilor
Liverpool se califică cu emoții în Finala Campionatului Mondial al Cluburilor
Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial al Clubulurilor