Home > Fotbal > Lazio câstigă dramatic în deplasarea de la Cagliari

Lazio câstigă dramatic în deplasarea de la Cagliari

Lazio, echipa de pe locul 3, a marcat de două ori în prelungiri, întorcând rezultatul și smulgând o victorie dramatică, 2-1 la Cagliari, în Serie A, Luni și a obținut a opta o victorie consecutivă în campionat.
Sardinienii, și ei neînvinsi în 13 meciuri în campionat , au preluat conducerea cu un gol al lui Giovanni Simeone, fiul antrenorului lui Atletico, Diogo, în minutul șapte și apoi au ratat mai multe șanse de a închide jocul.
Au plătit scump aceste ratări în cele nouă minute de prelungiri , când Luis Alberto a egalat în minutul 93, iar rezerva Felipe Caicedo a marcat golul victoriei în minutul 98. A fost cel de-al patrulea gol al sezonului pentru ecuadorian, toate marcate consecutiv.
Ștefan Radu a jucat timp de 80 de minute pentru Lazio.
Lazio, care a învins campioana Juventus în meciul lor precedent, are 36 de puncte, trei în spatele lui Inter Milano și Juve, în timp ce Cagliari, care a început weekendul pe locul al patrulea, este pe locul cinci cu 29 de puncte.
Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”