Home > Fotbal > Neymar și Mbappe decisivi în victoria categorică a lui Psg la Monaco

Neymar și Mbappe decisivi în victoria categorică a lui Psg la Monaco

Paris Saint-Germain a luat un avans de opt puncte în vârful Ligue 1, după o victorie cu 4-1, Miercuri, împotriva lui Monaco.

Kylian Mbappe a marcat împotriva fostei sale echipe după o combinație cu Angel Di Maria după 14 minute.

Neymar a dublat avantajul dintr-o lovitură de pedeapsă înaintea pauzei după ce Kamil Glik l-a faultat pe Layvin Kurzawa.

Voleul lui Pablo Sarabia din minutul 72 a concretizat victoria lui PSG pe Stade Louis II.

Tiemoue Bakayoko a marcat golul de onoare pentru gazde cu trei minute înainte de final, dar Mbappe a realizat dubla în prelungiri după o pasă excelentă a lui Neymar.

PSG joacă Duminică cu divizionara secundă Lorient în Cupa Franței, în timp ce Monaco se deplasează Luni la formația din Championnat National 2, St-Pryve St-Hilaire, în aceeași competiție.

S-a terminat tragerea la sorți a optimilor UEFA Champions League
PSG a fost desemnată campioană în Franța
PSG întoarce scorul din tur cu Dortmund și se califică în sferturtile de finală ale Champions League