Home > Fotbal > PSG întoarce scorul din tur cu Dortmund și se califică în sferturtile de finală ale Champions League

PSG s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Champions League după ce a învins la returul de pe teren propriu pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-0. În prima manșă, nemții se impuseseră cu scorul de 2-1.

Neymar a deschis scorul în minutul 28 pentru francezi. Juan Barnat a dublat avantajul pentru parisieni în minutele de prelungiri ale primei reprize.

Cu scorul de 3-2 la general, PSG merge în sferturile de finală ale UEFA Champions Champions League. Ei urmează să îsi afle săptămâna viitoare adversara din această fază a competiției prin tragere la sorți.

Partida s-a desfășurat fără spectatori din cauza epidemiei cauzate de coronavirus.