Home > Fotbal > George Pușcaș, o nouă reușită pentru Pisa

George Pușcaș, o nouă reușită pentru Pisa

george-puscal-gol-pisa

Internaționalul român George Pușcas a reușit să înscrie un gol pentru formația sa Pisa în victoria cu Cremonese, scor 3-0 ,din etapa 29-a a Serie B.

Atacantul naționalei României a început partida pe banca de rezerve și a intrat pe teren în minutul 65 în locul lui Ernesto Torregrossa. Acesta înscrise primele două goluri pentru Pisa în această partidă.

În minutul 89, Pușcaș a finalizat din alunecare mingea trimisă în fața porții de Nagy și a stabilit scorul final, 3-0.

Este cel de al treilea gol a lui Pușcaș pentru Pisa de când a venit sub formă de împrumut în această iarnă de laReading .

Cu acestă victorie, Pisa a acumulat 55 de puncte și a urcat pe primul loc în Serie B. Etapa viitoare vor juca în deplasarea cu ocupanta locului 8, Ascoli.

Puteți viziona reușita românului în video-ul de mai jos de la minutul 4:38.