Home > Fotbal > Rapid zdrobește liderul ligii secunde CS Mioveni

Rapid zdrobește liderul ligii secunde CS Mioveni

CS Mioveni a întâlnit-o în această seară pe Rapid într-un meci contând pentru etapa a a 17-a din Liga a doua.
Înaintea etapei, CS Mioveni era pe primul loc cu 30 de puncte, în timp ce Rapid era pe 8 cu 22 de puncte.
CS Mioveni a început partida în următoarea formulă: Sima (Croitoru 46′) – Ghiţă, Beţa, Celea, Burnea – Costin (Massaro 76′), Şerban – Coşereanu, Hergheligiu, Măzărache – Balint (Anghelina 62′).
Daniel Pancu a trimis pe teren următorul prim 11: Tătaru – Voicu, Bonnin, Mallo, Goge ( Creţu 81′) – Jorza, Lazăr – Sefer, Djuric (Drăghiceanu 67′), Roskopf (Labeau 72′) – Hlistei.
În minutul 8 Sefer deschide scorul cu un șut plasat de la 20 de metri. În minutul 27, la o minge lungă aruncată în față , Tătaru ezită să iasă, iar Măzărache îl driblează și înscrie pentru 1-1. În minutul 39, Goge șutează de la marginea careului, Sima scapă mingea în față, iar Mallo pe fază readuce Rapidul în avantaj.
În minutul 58, Sefer centrează în gura porții, iar Goge înscrie superb cu câlcăiul din 4 metri. În mintul 75, după un contraatac al giuleștenilor Labeau îi trimite în fața porții lui Hlistei care duce scorul la 4-1. În prelungirile meciului, Hlistei îi întoarce serviciul lui Labeau care îsi pune și el numele pe tabelă.
Rapid învinge pe CS Mioveni cu 5-1 și urcă până pe locul 6, în timp ce Mioveni pierde primul loc.
Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu Concordia Chiajna, în timp ce Rapid va primi vizita celor de la Pandurii Tg Jiu.