Home > Liga 1 > Sepsi întoarce spectaculos scorul cu CS Mioveni

Sepsi întoarce spectaculos scorul cu CS Mioveni

sepsi-mioveni-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o în această seară pe teren propriu pe CS Mioveni cu scorul de 3-1 (0-1) în prima etapă a play-out-ului Ligii 1.

Balaur a deschis scorul în minutul 38 pentru oaspeți. Fundașul argeșenilor a trimis cu capul în poartă din trei metri mingea prelungită de Garutti în urma unui corner.

Bogdan Mitrea a ratat un penalty pentru gazde în minutul 44. Tudorie a restabilit egalitatea în minutul 79 după ce a împins din fața liniei porții mingea respinsă incredibil de Popescu la șutul lui Mitrea.

Același Tudorie a adus-o pe Sepsi în avantaj în minutul 86 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Mitrea. La ultima fază a meciului, Ștefănescu a înscris cu un șut din 11 metri după o centrare primită de la Bărbut;

Cu această victorie, Sepsi acumulează 23 de puncte și urcă pe locul 2 în play-out. CS Mioveni este pe 7 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Dinamo, iar CS Mioveni va primi vizita celor de la Chindia.

SEPSI: Niczuly – Dimitrov (54′ Askovski), Ninaj, Mitrea, Ispas (46′ Dumitrescu) – Fulop (46′ Golofca), Eder Gonzalez, Ștefănescu – Damașcan (67′ Luckassen), Tudorie (89′ Fofana), Bărbuț. Antrenor: Cristiano Bergodi;

CS MIOVENI: Popescu – Balaur (80′ Iacob), Scarlatache, Garutti – Rădescu (80′ Trif), Lixandru, Dumitriu, Șerbănică (59′ Burnea) – Sanoh (67′ Blănaru), Rusu, Buziuc (67′ Raicea). Antrenor: Cristian Pelici;

Horia Mladinovici -Bogdan Gheorghe, Ionel Valentin Dumitru;

SEPSI: 71′ Mitrea

CS MIOVENI: 32′ Șerbănică;

sepsi-fc-u-craiova
Bergodi câștigă duelul italienilor. Sepsi o întoarce pe FCU Craiova
Patronul lui Sepsi, primele reacții după trădarea lui Budescu: „Dânsul ne-a căutat pe noi”
Egal între Chindia și Sepsi în primul meci disputat fără spectatori din cauza coronavirusului