Home > Fotbal > Sepsi învinge la Ploiești și se califică în semifinalele Cupei

Sepsi învinge la Ploiești și se califică în semifinalele Cupei

Sepsi Sf. Gheorghe s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins pe Petrolul la Ploiești cu scorul de 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dumiter în minutul 35 după ce a reluat cu capul o centrare a lui Carnat.

Petrolul: Lungu – Bărboianu, Răuță, Sîrghi, Țicu – Pierce, Marinescu (62′ Deac), Roige (81′ Ekollo) – Meza Colli, Arnăutu (61′ Younes), Saim. Antrenor: Costel Enache;

Sepsi: Niczuly – Bouhenna, Celea, Tincu – Deaconu (46′ Achahbar), Vașvari, Fulop, Ștefan – Ștefănescu, Safranko (13′ Dumiter), Carnat (77′ Diaz). Antrenor: Leo Grozavu;

Arbitrii Călin Iulian – Neacșu George, Bîrdeș Romică;

Petrolul: 42′ Bărboianu, 64′ Meza Colli, 94′ Saim;

Sepsi: 71′ Bouhenna, 89 Niczuly;

Meciul a fost întrerupt timp de 10 minute în minutul 89 din cauza scandărilor rasiste ale fanilor Petrolului.

Sepsi îsi va afla adversara din semifinale prin tragere la sorți.