Home > Fotbal > Egal între Chindia și Sepsi în primul meci disputat fără spectatori din cauza coronavirusului

Chindia și Sepsi au remizat în această seară la Ploiești, scor 1-1, într-un meci contând pentru etapa a 2-a a play-out-ului Ligii 1.

Chindia a deschis scorul în minutul 27 după lovitura de cap a lui Diallo. Sepsi a egalat după pauză prin Fulop care a reluat perfect centrarea lui Carnat.

Chindia: D.Moldovan – Martac, Piţian, Diallo, Corbu – Yameogo, Raţă, Bic, Şerban – Barbu, Berisha. Antrenor: Viorel Moldovan;

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ştefan – Vaşvari, I.Fulop, Kovacs, Diaz – Carnat, Dumiter. Antrenor: Leo Grozavu;

Arbitrii:Iulian Dima – Bogdan Gheorghe, Mihai Dragoș Iliescu;

Cartonase galbene:

Chindia: 31’ Yameogo, 70’ Martac;

Sepsi: 46’ Kovacs, 81’ Vasvari;

După acest egal, Sepsi rămâne pe 8 cu 19 puncte, iar Chindia este în continuare pe 13 cu 14 puncte.

Etapa viitoare, Chindia va juca în deplasare cu Dinamo, iar Sepsi va primi vizita lui FC Hermannstadt.