Home > Fotbal > Sepsi întoarce scorul și învinge pe Dinamo în „Ștefan cel Mare”

Sepsi întoarce scorul și învinge pe Dinamo în „Ștefan cel Mare”

Dinamo a întâlnit-o în această seară pe Sepsi Sf. Gheorghe în primul meci al etapei a 21-a din Liga 1.
Înaintea etapei, Dinamo ocupa locul 8 cu 28 de puncte, în timp ce Sepsi era pe 9 cu 22 de puncte.
Dușan Uhrin a trimis pe teren următorul prim 11: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Mrzljak, Filip – Mihaiu, Nistor, Sorescu – Perovic .
Sepsi a început partida în următoarea formulă: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Bouhenna, Ștefan – Fulop, Vașvari, Deaconu – Andrezly, Carnat, Ștefănescu.
În minutul 10, Andrezly centrează de pe dreapta, Carnat reia cu capul în direcția portarului gazdelor și iese în corner. În minutul 61, Sorescu intră în careu și trimite în centru pentru Nistor, care șutează imparabil din 11 metri. În minutul 76, Salli centrează la colțul lung pentru Karanovic care egalează cu o lovitură de cap din 3 metri. În minutul 78, Dimitrov centrează, iar Karanovic înscrie un nou gol cu o lovitură de cap.
Sepsi învinge pe Dinamo cu 2-1, acumulează 25 de puncte, dar rămâne pe locul 9.
Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FC Botoșani, în timp ce Sepsi va întâlni acasă Chindia.