Home > Tenis > Simona Halep se califică fără probleme în turul II la Beijing

Simona Halep se califică fără probleme în turul II la Beijing

Simona Halep, nr. 6 WTA, a întâlnit-o în această dimineață pe Rebecca Peterson, nr. 53 WTA, în primul tur al turneului de la Beijing.
În primul set, Simona a luat primele două game-uri, apoi suedeza a câstigat și ea un game pe propriul serviciu. Au urmat apoi patru game-uri consecutive pentru româncă cu ajutorul cărora a închis primul set, 6-1.
În setul doi, Simona a pornit din nou puternic și a câstigat primele trei game-uri. Peterson a făcut și ea un game, înainte ca sportiva noastră să închidă și acest set la 1.
Simona Halep o învinge pe Rebecca Peterson, scor 6-1, 6-1 într-o oră și 10 minute și se califică în turul secund la Beijing.
Acolo, ea o va întâlni pe învingătoarea dintre Ekaterina Alexandrova și Bernarda Pera.
Mouratoglou_Halep
Patrick Mouratoglou este noul antrenor al Simonei Halep
simona-halep-retragere-miami
Simona Halep s-a retras de la Miami
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells și a dezvăluit din secretele jocului său în acest turneu: ,,Joc cel mai bun tenis al meu aici, deoarece îmi plac condițiile și azi, cu siguranță, nu a fost un meci ușor”