Home > Alte sporturi > Steaua se califică în optimile de finală ale Cupei Challenge

Steaua se califică în optimile de finală ale Cupei Challenge

Voleibaliștii de la CSA Steaua București au obținut în această seară bilete pentru optimile de finală ale Cupei Challenge, după victoria izbutită cu scorul de 3-0 (25-23, 25-15, 25-13) în fața celor de le VC Lorentzweiler.

În partida tur, bucureștenii se impuseseră, în deplasare, cu același scor. Primul set a fost cel mai dificil pentru militari, în timp ce următoarele două acte au fost tranșate rapid de băieții din capitală, aceștia obținând calificarea fără set pierdut.

În următoarea fază a competiției, Steaua va da piept cu formația slovenă Volley Ljubljana, care a eliminat-o pe echipa ucraineană Barkom Kazhany Lvov. Meciul tur va avea loc anul viitor, în Slovenia.