Home > Fotbal > Tottenham umilește pe Steaua Roșie și obține prima victorie din acest sezon de Champions League

Tottenham Hotspur a obținut în sfârșit prima victorie din acest sezon al Ligii Campionilor zdrobind pe teren propriu pe Steaua Roșie Belgrad.

Trupa lui Mauricio Pochettino avea nevoie să dea o replică solidă după ce au fost surclasati cu 7-2 acasă de Bayern Munchen în ultimul lor meci din grupa B și după ce au pierdut un avantaj de două goluri pentru a remiza cu Olympiakos în primul meci din grupă.

Și au asigurat prima victorie înscriind devreme prin lovitura de cap a lui Harry Kane, ca mai apoi două finalizări de excepție a lui Son Heung-min să le ofere un avantaj de trei goluri la pauză.

Steaua Roșie, care a fost susținută de un grup mare de fani, în ciuda restricțiilor Uefa impuse după incidentele de rasism din preliminarii împotriva lui HJK Helsinki din iulie, nu a avut niciun răspuns nici după pauză, iar Erik Lamela a marcat un al patrulea gol , iar Kane închis tabela.

A joc și un rezultat care le oferă lui Pochettino și lui Spurs o injecție de încredere necesară după începetul slab de sezon și înaintea vizitei de Duminică LA liderii din Premier League, Liverpool.